Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետի, Հայաստանի Հանրապետության հողային օրենսգրքի 75-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի դրույթներով․
1․ Համայնքների տնտեսական և սոցիալական ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված սուբվենցիոն ծրագրերի շրջանակներում Անի համայնքի Աղին և Սարակապ բնակավայրերի խմելու ջրի մատակարարումն ապահովելու նպատակով Աղին բնակավայրի վարչական սահմաններում կառուցված փականային հորի, ենթակայանի, խորքային հորի և պարիսպի /հետագայում՝ Շինություն/ պահպանման ու սպասարկման համար անհատույց (մշտական) օգտագործման նպատակով տրամադրել համայնքի սեփականություն համարվող 08-008-0102-0001 կադաստրային ծակագրով գյուղատնտեսական նպատակային նշանակության, արոտ հողատեսքի 0.00700 հեկտար մակերեսով հողամաս։
2․ Հողամասի սահմնները որոշվում են համապատասխան որակավորում ունեցող մասնագետի կողմից կազմված և համայնքի ղեկավարի կողմից հաստատված հողամասի հատակագծի համաձայն:
3․ Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Անի համայնքի ղեկավար Ա․ Սարիբեկյանին․ Հաշվի առնելով, որ կառուցված Շինությունը հանդիսանում է արտադրական նշանակության շինություն, հողի նպատակային և գործառնական նշանակությանը համապատասխան հողօգտագործում ապահովելու նպատակով, նախաձեռնել գործընթաց՝ սույն որոշման 1-ին կոտով նախատեսված հողամասի նպատակային նշանակությունը Էներգետիկայի, կապի, տրանսպորտի, կոմունալ ենթակառուցվածքների օբյեկտների հողեր կատեգորիա, կոմունալ ենթակառուցվասծքների գործառնական նշանակություն փոխադրելու համար։ 4. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում հրապարակմանը հաջորդող օրվանից։