Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 25-րդ կետի դրույթով, հաշվի առնելով, որ ՄԱԶԾ «Կանայք քաղաքականության, հանրային կառավարման և քաղաքացիական հասարակության մեջ» ծրագրի կողմից հավանության է արժանացել Անի համայնքի ղեկավարին կից կանանց և երիտասարդների խորհրդակցական մարմնի (ԿԵԽՄ) կողմից իրականացվող «Բնակիչների մասնակցության խթանում էլեկտրոնային կառավարման միջոցով» դրամաշնորհային ծրագիրը․ 1. Տալ համաձայնություն՝ «ՄԱԶԾ «Կանայք քաղաքականության, հանրային կառավարման և քաղաքացիական հասարակության մեջ» ծրագրի կողմից հավանության արժանացած Անի համայնքի ղեկավարին կից կանանց և երիտասարդների խորհրդակցական մարմնի (ԿԵԽՄ) կողմից «Բնակիչների մասնակցության խթանում էլեկտրոնային կառավարման միջոցով» դրամաշնորհային ծրագիրի իրականացմանը:
2․ Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Անի համայնքի ղեկավար Ա․ Սարիբեկյանին․ Ապահովել սույն որոշման 1-ին կետով նախատեսվող ծրագրի 4 050 0000 Հայաստանի Հանրապետության դրամ ընդհանուր բյուջեի համայնքից պահանջվող 20 տոկոսի չափով ներդրումը՝ գումարով 800 000 /ութ հարյուր հազար/ ՀՀ դրամ և կնքել համապատասխան պայմանագիր։
3․ Սույն որոշման 2-րդկետով նախատեսված 800 000 /ութ հարյուր հազար/ ՀՀ դրամ ներդրումը հատկացնել համայնքի 2025 թվականի բյուջեի գործառնական դասակարգման բաժին 01, խումբ 06, դաս 01 /ընդհանուր բնույթի հանրային ծառայություններ/ և տնտեսագիտական դասակարգման 4657 /այլ կապիտալ դրամաշնորհներ/ հոդվածից։
4․ Տալ համաձայնություն ՄԱԶԾ «Կանայք քաղաքականության, հանրային կառավարման և քաղաքացիական հասարակության մեջ» ծրագրի շրջանակներում Անի համայնքի ղեկավարին կից կանանց և երիտասարդների խորհրդակցական մարմնի (ԿԵԽՄ) կողմից «Բնակիչների մասնակցության խթանում էլեկտրոնային կառավարման միջոցով» դրամաշնորհային ծրագիրի իրականացման պատասխանատու նշանակելու Մարուսյա Բրուտյանի թեկնածությանը /անձնագիր՝ AS0697803, տրված՝ 10․07․2019 թ․ 022-ի կողմից, հաշվառման հասցե՝ մարզ Շիրակ, Անի համայնք, քաղաք Մարալիկ Ձերժինսկու փողոց, շենք 8, բնակարան/։