Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 42-րդ կետի, Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքի 245-րդ հոդվածի 2-րդ մասի, <<Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 1-ին հոդվածի 2-րդ մասի, 33-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի, 34-րդ հոդվածի 1-ին և 4-րդ մասերի դրույթներով, հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2012 թվականի հունիսի 22-ի N 822-Ն որոշմամբ հաստատված <<Համայնքի ավագանու կողմից գույքահարկի եվ հողի հարկի արտոնություններ սահմանելու կարգի>> 8-րդ կետը, հաշվի առնելով, որ Հայաստանի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության Ախուրյանի բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․ Գ․ Մխիթարյանի 2023 թվականի դեկտեմբերի 8-ի N 70/1-3241 տեղեկանքի համաձայն սեփականության իրավունքով քաղաքացի Սերյոժա Հմայակի Ալեքսանյանին սեփականության իրավունքով պատկանող <> մակնիշի 34 CV 840 պետ․ համարանիշի ավտոմեքենան 20․07․2017 թվականին վթարված վիճակում մինչև օրս գտնվում է Ախուրյանի բաժնի հատուկ պահպանվող տարածքում, իսկ Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Անի համայնքի ավագանու 2025 թվականի փետրվարի 27-ի N 25-Ա որոշմամբ գույքահակի արտոնություն է սահմանվել միայն 2021-2024 թվականների համար, թույլ տրված անճշտությունն ուղղելու նպատակով 1. Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Անի համայնքի ավագանու 2025 թվականի փետրվարի 27-ի <<Քաղաքացի Սերյոժա Հմայակի Ալեքսանյանին սեփականության իրավունքով պատկանող <> մակնիշի 34 CV 840 պետ․ համարանիշի տրանսպորտային փոխադրամիջոցի նկատմամբ գույքահարկի գծով արտոնություն սահմանելու մասին>> N 25-Ա որոշման 1-ին կետում նշված <> թիվն ու բառերը փոխարինել <> թվով ու բառերով։ 2. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարկման հաջորդող օրվանից։ |