Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետի, <<Հրապարակային սակարկությունների մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 1-ին հոդվածի 1-ին մասի, <<Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 1-ին հոդվածի 2-րդ մասի, 33-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի, 34-րդ հոդվածի 1-ին և 4-րդ մասերի դրույթներով, հիմք ընդունելով <<Ա․ Գ․ ԷՍԹԵՅԹ>> սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության կողմից Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Անի համայնքի սեփականությունը հանդիսացող 8 /ութ/ միավոր տրանսպորտային միջոցների շուկայական արժեքների գնահատման 2024 թվականի մարտի 22-ի հաշվետվությունը, հաշվի առնելով, որ Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Անիի համայնքապետարանի կողմից 2024 թվականի օգոստոսի 16-ին անցկացված Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Անի համայնքի ավագնու 2024 թվականի մայիսի 30-ի N 62-Ա որոշմամբ նախատեսված Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Անի համայնքի սեփականություն հանդիսացող թվով 8 տրանսպորտային միջներից օրենքով սահմանված կարգով օտարվել է միայն 2-ը, իսկ 6 տրանսպորտային միջոցների աճուրդին մասնակցելու համար հայտեր չեն ներկայացվել․
1. Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Անի համայնքի ավագնու 2024 թվականի մայիսի 30-ի <<Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Անի համայնքի սեփականություն հանդիսացող և շահագործման ոչ պիտանի տրանսպորտային միջները աճուրդով օտարելու, օտարման մեկնարկային գինն ու պայմանները հաստատելու մասին>> N 62-Ա որոշման հավելվածը շարադրել նոր խմբագրությամբ համաձայն հավելվածի։
2. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակման օրվան հաջորդող օրվանից: